+90 (312) 496 21 67
Sosyal Medya Hesaplarımız

iD MİXONOMİ “KARIŞTIRMA SANATINI KEŞFEDİN”

20 Nisan 2017
330 kez görüntülendi

Tarkett’in yeni modüler vinil karosu iD Mixonomi, iç mekanda yakalanmak istenen atmosfere uygun zemin tasarımı elde edilmesi için farklı ebat ve renklerin bir arada kullanılabileceği şekilde yarattı. Birbiriyle içiçe geçen farklı ebatlardaki kontrast tonlar, ticari alanlarda insana ait keşfetme, merak ve öğrenme duygularını harekete geçiren tasarımlar elde etmeyi mümkün kılıyor.

Seri, benzersiz kombinasyonlar yaratmak için başta altıgen olmak üzere 7 farklı geometrik şekilden ve doğal, pastel, canlı ve toprak tonlara kadar uzanan 33 renkten oluşuyor.

iD Mİxonomi Online Mekan Tasarımcısı Tasarım sürecinize katkıda bulunan web tabanlı bir araçtır. Koleksiyon, 2017 Red Dot tasarım Ödülü’ne layık görülmüştür.

SEMBOLİK YAPITLARDAN İLHAM ALIN

Çevremizdeki güzelliklerden ilhan alırız. iD Mixonomi, dünyamızdaki şekiller, renkler, yapılar ve yaşam ritminden ilham alınarak tasarlandı. Tarkett’in tasarım ekibi, dünyanın en etkileyici mekanlarını yeni koleksiyona taşıdı. iD Mixonomi’ye ait doku, renk ve ebatlar, hayal gücümüzü ve insani duygularımızı harekete geçiren detayları içeriyor, küçük Stockholm otelleri samimiyet, Hindistan’ın otantik çay evleri bilgelik, Londra’nın terzileriyle ünlü Savile Row bölgesindeki dükkanlar şıklık veya Kızıl Meydan’ın rengarenk görüntüsü coşku duygularına hitap ediyor.

Her Pazartesi günü, ilham alabileceğiniz bir tasarımı sosyal medya kanallarımızda sizinle paylaşacağız. Bizi takip edin ve hangi mekanların size ilham vereceğini öğrenin!

RENK VE ŞEKİLLERİ KARIŞTIRIN

33 Renk, 7 farklı ebat ve 5 renk paleti. Seçenekler, her mekanda kolay bir uygulama için uygun. Yükselişe geçen altıgen trendini yakalayan şekiller, zeminde sofistike bir görünüm mekanın genelinde ise şık bir atmosfer yaratıyor. Tarkett, Paris Tasarım Atölyesi Peclers ile birlikte oluşturduğu 33 renk ve 5 renk paleti:

▪ Deep Darks: Şık, elegan ve lüks mekanlar için derin koyu renkler
▪ Cosy Neutrals: Rahat ve sıcak mekanlar için doğal toprak renkler
▪ Spicy Warms: Egzotik mekanlar için sıcak, yoğun renkler;
▪ Tender Pastels: Etkileyici, ferah ve canlı mekanlar için pastel tonlar;
▪ Bold Primaries: Cüretkar ve niş tasarımlar için sert renkler

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ TASARIM ELDE ETMEK ARTIK DAHA KOLAY

Tasarım sürecinize katkıda bulunan web tabanlı bir araçtır. Deseninizi oluşturduktan sonra, bu deseni tercih ettiğiniz oda tipinde görüntüleyebilirsiniz., görüntüyü yada CAD dosyasını ve bu tasarımın nasıl uygulanacağını anlatan tarif föyünü indirebilirsiniz.

2017 RED DOT TASARIM ÖDÜLÜ SAHİBİ

Tasarım dünyasındaki en prestijli ödüllerden biri olarak kabul edilen Red Dot aynı zamanda tüm dünyada geçerli bir kalite nişanıdır. iD Miksonomi, Modüler Lüks Vinil Karo serisi, piyasaya sunulduğu 2017 yılında tasarıma olan yenilikçi yaklaşımı sayesinde Red Dot tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Red Dot Ödüllerinin uzman, bağımsız ve uluslararası jurisi, “çeşitlilik, ifade gücü ve yaratıcılık” kriterlerine göre yapılan değerlendirmede, iD Mixonomi serisini ödüle layık gördü. Juri, serinin “Mekanlara benzersiz, sofistike ve güçlü bir kimlik kazandırdığı” konusunda yorumlarda bulundu.

ETİKETLER
, ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?